Jak mohou bílkoviny zachránit život?

Bylo to před pár lety, kdy moji babičku přivezli do nemocnice a stanovili diagnózu: neprůchodný jícen.

Podle slov lékařů měla velmi malou šanci na přežití, ale pokusili se o léčbu.

A co jí zachránilo život?  Velmi silný kuřecí vývar a Nutrilite bílkovina v prášku All plant protein. Přísun kvalitních bílkovin živočišného a rostlinného původu, který dostávala vypít v tekuté formě navíc každý den pobytu v nemocnici.

A proč právě bílkoviny?

Bílkoviny jsou pro naše tělo základním stavebním kamenem.

Naše tělo potřebuje mít aktivní svalovou hmotu v dostatečném množství a ta udává tělu kondici a zdraví.

Pokud svalová hmota ubývá v důsledku špatných diet, hladovek a nehybnosti (atrofuje), dostává se naše tělo do vážné situace. To, co drží tělo pohromadě není tuk, ale právě aktivní svalová hmota.

Svaly se musí z něčeho vybudovat a tím stavebním kamenem jsou právě bílkoviny, hlavně ty esenciální -nezbytné, což jsou bílkoviny živočišného původu.

Pokud bílkoviny  nedodáme v nezbytném množství do našeho těla každý den (1 g – 1,5 g na kg tělesné hmotnosti), začneme o svaly přicházet procesem tzv. katabolismu – úbytkem svaloviny. Pokud se zbavujeme svého svalstva špatnou životosprávou chudou na bílkoviny a bohatou na tzv. prázdné kalorie plné sacharidů a tuků, pak naše tělo začne zpracovávat svou vlastní bílkovinu ze svalů a začne je nahrazovat tukem. Vzniká podvýživa organizmu, tzv. malnutrice.

Pozor! Podvyživený člověk nemusí  být vždy štíhlý, ale může být i obézní.

Můžeme například vidět obézního podvyživeného člověka, který může vážit 120 kg, ale chybí mu dostatek aktivní svalové hmoty.

Podvýživa totiž nevzniká jen z nedostatku potravy.

Obrázek rodiny 

A jak se pozná podvýživa? Pár ukazatelů pro zhodnocení…

  • rozborem toho, co jíme – kalorická hodnota a kvalita potravin z hlediska živin
  • kolik máme svalstva v poměru k tukům
  • únava, jsme bez energie
  • kvalita nehtů, vlasů, kůže
  • zvládnutí nemocí – například nachlazení – oslabená imunita
  • otoky těla z nedostatečného přísunu bílkovin

Náš online program na Hubnutí podle genů – Bodykey, je doživotním řešením. Vždy má pro nás každý den připravený jídelníček a bílkoviny vždy tvoří 20% z denního kalorického příjmu potravin. Hlídá to za nás a proto nedochází k jojo efektu.

Jojo efekt je vlastně důsledek špatného dietního plánu.

A jak se takový špatný dietní plán pozná?

Hlavně podle toho, že v jídelníčku chybí dostatek bílkovin a člověk je schopen během velmi krátké doby, např. 6ti týdnů, přijít až o 15 kg ze své hmotnosti, a z toho 10 kg svalstva. Svaly jsou těžší než tuk. A pokud takto přijde o své těžce nabité svaly, v dalších týdnech je tělo nahradí tuky a jojo efekt je na světě.

Tady je malá ukázka toho, co program Bodykey umí.  Vidíte dva odlišné jídelníčky. Jeden je podle Bodykey programu a druhý podle průměrného stravovacího dne většiny lidí.

rozdíl v jídelníčku s a bez BK

hodnocení BK 2 jídelníčky

Jak vidíte, není problém dnešním způsobem stravování dostat do těla velké množství  kalorií z tuků a  sacharidů.

To, co je zásadní problém, je dostatečný příjem bílkovin a vlákniny. Jsou to dvě nejdražší makro živiny v našem jídelníčku.

A kolik potřebujeme sníst denně bílkovin a vlákniny, abychom byli v pohodě?

Na 1 kg hmotnosti potřebujeme sníst 1 g – 1,5 g bílkovin denně. A vlákniny potřebujeme sníst 30 g denně, hlavně z ovoce a zeleniny.

Zde vidíte obrázek, kolik potravin bohatých na bílkoviny potřebuje denně sníst muž vážící 90 kg pro zachování své aktivní svalové hmoty:

obr. bílkovin 140g

bílkovin kolik musí přijmout

 

A co říci na závěr?

Řešení nadváhy a obezity by mělo patřit do rukou týmu odborníků s vědeckým výzkumem, který stanoví váš stravovací a pohybový plán podle vaší genetiky, která se nemýlí a je dána doživotně. Řešení se 100% účinkem splňuje program Bodykey by Nutrilite.

Vaše geny přesně ví, jak se svou nadváhou zatočit jednou pro vždy, udržet si správnou kondici a nezažít jojo efekt. Více na: Hubnutí podle genu.

Bílkoviny jsou právě tou makro živinou, která vám může jednou zachránit život. ..Tak, jako mojí babičce… 🙂

 

Klára Turoňová

výživový poradce a trenér Bodykey programu: Hubnutí podle genu

Ladislav Turoň
Podnikatel od roku 1994 / Vlastník a lektor podnikání se zárukou / Ambasador a trenér revolučního programu hubnutí podle genů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.